Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 281 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

Witam
nie mogę znaleźć filmu w którym grał Louis:
grał w nim główną rolę i miał żonę ,która ciągle goniła go do roboty. Któregoś razu jadąc samochodem uderzyła w drzewo i zmarła. Później był pogrzeb i Louis idąc w kondukcie udawał że w skupieniu się modli i żałuje śmierci a tak naprawdę cieszył się z tego (robił wtedy śmieszne minki :)
Później postanowił wypocząć za wszystkie czasy, i nie miał zamiaru w ogóle ruszać się z łóżka. Porobił różne fajne mechanizmy, które miały mu w tym pomóc, i wytresował psa żeby chodził do sklepu. Następnie przyszli do niego sąsiedzi i chcieli zmusić żeby wstał z łóżka i wziął się za jakąś pracę.... reszty nie pamiętam :)

był on kiedyś emitowany w TVP, jeśli by ktoś wiedział tytuł to byłbym stokrotnie wdzięczny :)

darekrud

Brzmi strasznie ciekawie, zwłaszcza, że główną rolę grał Louis. Niestety nie znam tytułu. Oglądnęłam na razie 16 tytułów z Louisem i żaden nie odpowiada Twojemu opisowi. Cóż - nie przestaję oglądać dalej, jeśli znajdę oczywiście wpiszę tytuł na forum : )

elema

Dzięki !
Chciałem jeszcze dodać, że film był z lektorem a emitowany był jakieś 10 może więcej lat temu. Przeczytałem dużo opisów filmów, ale żaden nie pasuje. Myślę także że na filmwebie nie ma chyba wszystkich tytułów, bo jakiś czas temu zauważyłem kilka ,,świeżych'' których przedtem raczej nie było.
Moja mama też pamięta że grał tam Louis, szczególnie poprzez tę scenę w kondukcie :)

darekrud

Podejrzewam że chodzi Ci o film "Szczęśliwy Aleksander" (1967)
http://www.filmweb.pl/film/Szcz%C4%99%C5%9Bliwy+Aleksander-1967-110241
tylko że w tym filmie nie gra Louis, a Philippe Noiret.

http://www.youtube.com/watch?v=5KZCQlp7H-c

THUNDERX

Faktycznie ! A dałbym uciąć rękę, że grał Louis :) Coś chyba pamięć mnie zawodzi :)
Dzięki serdeczne !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones