Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 191 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès
Bilet95

Szkoda że umarł tak młodo. Ileż to filmów mógłby jeszcze nakręcić :( Aczkolwiek z tego co mi wiadomo pod koniec życia coraz żadziej pokazywał się publicznie, coraz żadziej miał ochotę grać. Poza graniem wielką pasją aktora był ogród. Poświęcał mu wiele czasu, uczęszczał na specjalny kurs w Wersalu dotyczący podcinania krzewów. Wyhodował nawet odmianę róży o pomarańczowych płatkach, którą nazwano jego imieniem.

darba

W jakim filmie jego zona zmartwychwstaje
Zabiera mu z czapki pieniądze i idzie na zakupy??

giovanni50

"Kapuśniaczek" :) Wskrzesił ją kosmita który odwiedził Funesa (nie pamiętam jak w filmie nazywała się główna postać).

trancefan1986

Dzięki :)

darba

Funes to mistrz nad mistrzami i póki istnieją taśmy z jego filmami, dopóty on w świecie kina nadal żyje.

Bilet95

Wspaniały aktor, uwielbiam komedie z jego udziałem. Był charyzmatyczny i jedyny w swoim rodzaju. W mnie w mieście z okazji 100. rocznicy urodzin Louisa de Funesa w amfiteatrze co tydzień wyświetlane są filmy w okresie wakacyjnym. :)

Bilet95

Jeden z czołowych komików w historii kina :)

Bilet95

Mistrz francuskiej komedii. Mógłby grać w niemych filmach, a i tak rozśmieszałby publikę do łez :)

Rena39

Bo on ma mistrzowską gestykulację i mowę ciała xD

trancefan1986

No właśnie, chyba nie znam innego aktora o takiej ekspresji :) Chociażby ta scena to potwierdza http://www.youtube.com/watch?v=nwsUjfwv9o4 :D

Rena39

Masz rację myślę że rozłożyłby Charlie Chaplina na łopatki tak mocno że powstała by dziura głębsza od Rówu Mariańskiego

Bilet95

Uwielbiam go

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones