Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 287 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

1.Wielka Włóczęga
2.Mały Pływak/Kapuśniaczek
3.Skąpiec/Gamoń
4/Mania wielkości/Skrzydełko czy nóżka
Nieuwzględniam w moim wypadku serii Żandarmów i Fantomasa

Chiller

ok możemy się pobawic - tylko że do każdej pozycji proponuje krótkie uzasadnienie - nie uwzględniamy serii o Fantomasie i Żandarmie.

1.Wielka Włóczęga - wyjątkowo pięknie pokazana Francja - film równie kultowy we Francji jak u nas "Jak rozpętałem II wojnę światową". Oprócz de Funesa znakomicie zagrał Bourvil. Do tego przepiękny wątek miłosny i znakomita przemiana Stanislasa...

2.Skrzydełko czy nóżka - za sceny w podróży z synem, w restauracjach i sam pomysł filmu

3.Gamoń - świetnie oddany klimat tamtych lat. Piękne samochody włoskie i nie tylko.

4.Człowiek Orkiestra - rola napisana dla de Funesa... wystarczy przypomniec jedna z ostatnich scen z "ptaszkiem"

za te najgorsze z genialnych uważam "Panowie dbajcie o żony" i "Zawieszeni na drzewie"

dontpanic

Jestem jego wielkim fanem i głosuje na nr2.

hubert0403

Wielka włóczęga - 2 pkt
Skrzydełko czy nóżka 1 pkt

dontpanic

Co to za punktacja ? Masz na mysli punktacje FW-owa ? Znaczy 2/10 i 1/10 ? Mam nadzieje ze nie !

Chiller

1) "Mały pływak" znany skadinąd jako "Zwariowany Weekend" (szczególnie sceny w kościele z organami i amboną)
2) "Wielka włóczęga" oraz "Skrzydełko czy nóżka" ex equo
3) Napad na bank
4) Rabin Jakub
5) Hibernatus

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones