Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 281 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

filmografia jego jest imponująca, prawda?

Saint_Dumas

Faktycznie jest imponująca, nawet bardzo :) Jednak czytałam gdzieś, że w jego pierwszych filmach pojawiał się na ekranie tylko na kilka minut, dlatego pojawił się w tak wielu . Nie wiem jednak, czy to prawda, ponieważ niewiele filmów z tym panem widziałam. Oglądałaś/łeś może, któreś z nich, żeby móc mi powiedzieć czy to prawda ? :)

deoming555

Tak, takim filmem na pewno są "Gracze" (1950), "Czerwona róża" (1951) albo "Siedem grzechów głównych" (1952), który jest właściwie zlepkiem kilku nowelek filmowych. Jednak ciekawe są poważne dramaty i kino kryminalne, w których początkowo grywał: "Intryganci" (1954), albo "Czarny rynek w Paryżu" (1956) z Jean Gabin.

Saint_Dumas

Dzięki ;) Wiem już przy których filmach za bardzo nie nastawiać się na Louis'a.

deoming555

W zdecydowanej większości filmów gra niestety role epizodyczne. Na przykład wszystkie, które wymienił Saint_Dumas, łącznie z obrazem "Intryganci" i "Czarny rynek w Paryżu" (w drugim miał ciut większą rolę, jednak ciagle niewielką). Z wczesnych filmów, gdzie grał pierwsze skrzypce polecam "Jak włos w zupie" z 57 roku oraz "Taxi, ruletka i corrida" i "Ani widu, ani słychu" (oba z 58 roku). Nie jestem pewny czy wcześniej miał główne role, ale chyba nie. Kolejną dużą rolę zagrał w filmie "Znikający trup" z 61 roku. W 62 roku w dwóch filmach ma znaczące role, jednak są to filmy składające się z odrębnych nowel, de Funes gra tam więc tylko przez kilkanaście minut (filmy "Diabelskie sztuczki" oraz "Szczęściarze"). Od 63 roku grywał już wyłącznie główne role (oprócz filmu "Wąchać kwiatki od spodu", gdzie grał jeszcze postać z drugiego planu).

gggggrzegorz

Dzięki :) A tak z ciekawości, ile filmów z nim oglądałeś ?

deoming555

do dziś 45 tytułów

gggggrzegorz

Tylko pozazdrościć :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones