Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 231 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

Zauważyliście, że parę miesięcy temu LdF był na 9 pozycji wśród aktorów i wiele z jego mniej znanych ról miało oceny bliskie 8-9, a nawet 10 i było to ocenione przez kilka osób? Teraz Louis jest na 35 miejscu, a wystarczy wybrać kilka mniej znanych filmów by zobaczyć, że w tych właśnie filmach jest stale po ok. 20 głosów i oceny Louisa typu 3-4. Co ciekawe, dotyczy to też jednego z filmów, w którym ostatecznie nie zagrał, ale legendarnie jest w obsadzie :) Nie wiem czy to rodzaj trollingu, ale jeśli Louis ma ocenę niższą dwa razy np. od słabej i epizodycznej roli jakiegoś aktora, który nic nie zagrał, to coś tu nie gra. Tylko w bardzo znanych produkcjach ciężko tym kilku, kilkunastu kontom obniżyć ocenę, bo tam oceniają już setki czy tysiące. Smutne, że takie głupoty ludziom w głowie; pewnie fan(i) Deppa, Downey Jr. albo innego Ledgera nie mogli przeboleć "takiego nieśmiesznego dziada z filmów w nieznanym języku" tak wysoko w rankingu XD

Dear_Prudence

Z Marlonem Brando jest to samo.

Dear_Prudence

Z Meryl Streep to samo jest. :)

Dear_Prudence

Trolle chcąc podbić pozycję swojej pseudogwiazdki oceniają nisko wszystkich, którzy mogą im zagrozić, jednocześnie sypiąc 9 i 10 swoim pseudogwiazdkom. "Dzięki" takim trollom król komedii, jakim niewątpliwie de Funes był, leci na dół.
Spójrzmy na te żałosne rankingi, gdzie gogusie z seriali wyprzedzają wspomnianych de Funesa czy Brando, a także Gary'ego Oldmana, Dustina Hoffmana, czy inne naprawdę wielkie gwiazdy kina wcześniejszych lat.
Dzisiaj wystarczy zagrać w jakimkolwiek filmiku dla młodzieży, by wyprzedzić Seana Connery czy Paula Newmana.

leifysbrutalson

To wszystko prawda, choć i tak ciężkie dla mnie do zrozumienia jest nie tyle dawanie dziesiątek słabym aktorom, co dawanie jedynek komuś w rankingu, kto może ich idolom zagrozić, jakby ten ranking coś ważnego robił. Jeszcze pogodzę się z faktem, że dziesiątki z automatu trafiają do sławnych w świecie Polaków (bez względu na to jaką szmirą stworzą), do obcokrajowców, którzy z sympatią odnoszą się do Polski i Polaków czy - ostatecznie - do dopiero co zmarłych, zwłaszcza młodo. Ale żeby poświęcać tyle czasu na mieszanie w rankingach filmweb... :D

Dear_Prudence

Ten ranking naprawdę jest kosmicznie trudny do zrozumienia (przynajmniej jak dla mnie) więc może w niedalekiej przyszłości spróbują coś z tym zrobić :) największa niesprawiedliwość jest między innymi dla Madsa Mikklelsena który jest jedno miejsce za LdF z oceną 8,6 (LdF ma 7,8) oraz ma dwa razy więcej oddanych głosów.

Dear_Prudence

Jak komus żal dupe ściskato nic nie poradzisz.

Dear_Prudence

Szkoda, też to zauważyłem, nawet podwyższyłem o jedno, dwa oczka oceny w tych mniej znanych, może nie poprawne, ale ciężko mi znieść takie średnie przy moim ulubionym aktorze.

MygyBulla

W sensie, że ze względu na sytuację, bo ogółem to oceniam sprawiedliwie,

MygyBulla

Rozumiem Cię całkowicie. Też tak robiłem w odpowiedzi na takie skomasowane ataki jedynkami wobec moich ulubionych aktorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones