Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 281 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

Witam, jestem wieloletnim fanem mistrzowskiej gry Louisa de Funesa, totez
niezmiernie ucieszylem sie, kiedy w TV obejrzalem reklame kolekcji.

Niestety, troche sie rozczarowalem. W kolekcji brakuje co najmniej 13
kultowych filmow, w ktorych de Funes gral glowna role (nie mowie o filmach,
w ktorych de Funes gral role drugoplanowe).

W kolekcji brakuje 13 kultowych filmow:

1. Fantomas
2. Fantomas wraca
3. Fantomas kontra Scotland Yard
4. Oskar (Film legenda!!)
5. Wielki pan
6. Żandarm i kosmici
7. Żandarm i policjantki
8. Człowiek z tatuazem
9. Człowiek orkiestra
10. Jo
11. Napad na bank
12. Sławna restauracja
13. Panowie, dbajcie o zony

Na szczescie ww. filmy mozna takze bez problemu kupic w Polsce. Niestety, ich okladki nie sa w tej samej formie graficznej, co plyt z kolekcji:(

obreb_2

Ja do nich napisałem i odpowiedzieli mi, że przewidzianych jest około 30 numerów. Ale z ceną (24,99) to trochę przesadzili :/

Arka1929

A jednak!! W takim razie szkoda, ze nie reklamuja tego juz teraz - traca przez to spore grono zainteresowanych.

obreb_2

Myślę, że lepiej wybrać się do Saturna albo MM. Ja kupię tylko Wielką włoczęgę i Kapuśniaczka, bo chce sobie plakat powiesić :)

Arka1929

Od którego numeru przewidzieli taką cenę??

Hamster333

Pierwszy numer to "Skrzydełko czy nóżka" kosztuje 9.99 pozostałe numery to już koszt 24,99

obreb_2

Ja również do nich pisałem i dostałem taką samą odpowiedź, że planują około 30 filmów. Być może będą to 32 filmy skoro teraz bedzie 16 tytułów to może w drugiej serii też będzie ich 16? Ale skoro sami dokładnie nie wiedzą to pewnie w dużej mierze zależec będzie od zainteresowania, i może tak byc że skończy sie tylko na tych 16(a szkoda by było)... A zainteresowanie byłoby napewno wyieksze gdyby nie cena. I tu zgodze się, że i tym razem przesadzili! Gdzyby było to np. 19.99zł to byłaby to już cena do zaakceptowania.
Ja najbardziej spośród wymienionych wyżej brakujących filmów czekał będę na "Żandarm i kosmici" (chyba najlepszy z seri o Żandarmach) i "Napad na bank"(oglądałem tylko raz w TV będąc dzieckiem i wywarł na mnie naprawde sympatyczne wrażenie-...zreszta wiekszosć filmów z de Funesem ogladałem w dzieciństwie) no i oczywiście na "Fantomas(y)". Mój kolega był zawsze ich wielkim fanem, ja nie miałem okazji obejrzeć żadnej z części, tylko fragmenty)
Choć takie tytuły jak "Oskar" "Człowiek orkiestra" czy "Sławna restauracja" to też z pewnościa filmy z "górnej półki" więc napewno miło się spedzi przy nich czas.
Najmniej czekam na "Żandarm i policjantki", moim zdaniem najgorsza z części, choć tym filmem Pan Luis żegna sie z kinem więc warto będzie go obejrzeć i być może zweyfikowac swoją opinie.

michalvieniek

Ja wszystkie te filmy znalazłem na dwóch stronach w przyzwoitych cenach:
http://www.dvdmax.pl/dvd/szukaj?szukaj=louis+de+funes&gdzie=osoba
http://www.filmnetkm.pl/szukaj.html?typ=obsada&tekst=Louis%20de%20Fun?s
W tej kolekcji warto tylko kupić Skąpca, Wielką włóczęgę i Kapuśniaczka, bo albo ich nie ma, a jak już są dostępne to w absurdalnych cenach.

Arka1929

Tez dostalem odpowiedz. Napisali, ze z filmow, ktore brakuja, tzn:

1. Fantomas
2. Fantomas wraca
3. Fantomas kontra Scotland Yard
4. Oskar (Film legenda!!)
5. Wielki pan
6. Żandarm i kosmici
7. Żandarm i policjantki
8. Człowiek z tatuazem
9. Człowiek orkiestra
10. Jo
11. Napad na bank
12. Sławna restauracja
13. Panowie, dbajcie o zony

...ukaza sie wszystkie, z wyjatkiem "Jo" i "Slawnej restauracji". Wiec chyba nie jest zle? (oczywiscie z wyjatkiem ceny:(

obreb_2

Tak czy siak, ma byc 30 filmow, a z tymi powyzej jest 29. Ciekawe, jakiego brakuje? Moze "Czarny rynek w Paryzu", ale tak LdF gral niewielka rolke... Ma ktos jakis pomysl?

obreb_2

poprawka, z tymi u gory jest 27 filmow, wiec brakuje AZ trzech!

obreb_2

Poprawka, z tymi u gory jest 27 filmow (bo 2 sie nie ukaza), wiec zostaja 3 filmy - JAKIE?

obreb_2

Ta kolekcja już się raz ukazała, ale nie była w całej Polsce.
http://www.dodatkidogazet.pl/film/rid,14028,dd,louis-de-funes-cz16-pan-leguignon -l.html
śą tam filmy, których teraz nie ma i do tego kilka innych

Arka1929

Ja dziś kupiłem w Empiku Żandarm z Saint-Tropez (na opakowaniu pisłao 25zł)
.Jednak zapłaciłem tylko 20zł!?? Czy ktoś to umie wytłumaczyć bo ponoć
pisali Wam, że będą po 25zł. ????

obreb_2

a bedzie mozna kupic film pt Przygody Rabina Jakuba? Kocham ten film i muszę go kupć mam go na VHS ale chce na DVD

Caroline_NYPD

Ja widziałem w Saturnie na 100% ten film.

Hamster333

http://www.defunes-kolekcja.pl
W tej kolekcji ma być od 10 Marca.
Ciekawe czy będzie ta wersja z dubbingiem czy z lektorem.

obreb_2

Właśnie kupiłem Przygody Rabina Jakuba w tej kolekcji. Jest to wersja z lektorem, ale niestety nie jest to pan Maciej Gudowski jak w innych filmach :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones