Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 281 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

Czy to grał policjanta,biznesmena,dyrektora,gangstera itp to zawsze robił to samo: wymachiwał rękoma,darł się stroił głupie minki,tak samo gestykulował.Gość tak jakby trzymał się jednego wzoru,schematu który sam stworzył i na tym poprzestał.Lubię oglądać filmy z jego udziałem, ale po pewnych analizach stwierdziłem to ze gra zawsze tego samego goscia co np. w poprzednim filmie.Mimo to jest to aktor zasłużony,bardzo uzdolniony i lubiany przez widzów.Tylko szkoda ze nie widzielismy go jako kogos innego.PZdr

javy87

PS. mimo ze zmienił przebranie to nigdy nie zmieniał charakteru.Zawsze ten sam charakter...

javy87

Niby zawsze ten sam, ale zawsze inny i zawsze śmieszny!!

coolgraku

Dokładnie.
Wielu aktorów zazwyczaj gra podobne postacie, a on to robi rewelacyjnie.
A filmy z nim nigdy nie są takie same.

użytkownik usunięty
javy87

Moje uznanie dla jego CHARAKTERU znacząco przewyższa podziw dla doskonałych umiejętności aktorskich i braku CHARYZMATYCZNEJ OSOBOWOŚCI u wielu 'wielkich' :))))

javy87

Prawda, nie są. I czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie de Funesa grającego w inny sposób niż dotychczasowy?
Mi się podoba taki jak jest, innego nie chciałabym oglądać.

użytkownik usunięty
javy87

Sytuacja podobna jak z Jackie Chanem. Mimo że obaj zawsze grali siebie ludziom nigdy to nie przeszkadzało gdyż akurat w ich wypadku zawsze chodziło się na film zobaczyć Jakiego, Louisa a nie wymyślone przez scenarzystów postacie. Mało tego gdyby Louise czy Jackie zagrali inaczej niż zwykle publiczność miałaby pretensje że nie są sobą.

NO NIBY TAK, choć z drugiej strony my w Polsce znamy tylko 30, 40 no góra 50 filmów jego dorobku, a ma na swoim koncie ich co najmniej 130 -140 niektóre źródła mówią o ponad 230.... W latach 40 podobno grywał głównie maluteńkie epizodziki, występował jako statysta, ale i grywał role poważne i dramatyczne... Ale z skoro nie są szeroko dostępne to chyba z marnym skutkiem....

lukasz78902

no powiem szczerze ze uwielbiam go,ale musze przyznac,że chciałabym bardzo zobaczyc go w roli dramatyczej czy tez w filmie gangsterskim(Louise jako gangster-moim zdaniem super), nie tylko w komediach gdzie cały czas gra w sposób podobny. I to nie prawda że nie chcielibysmy go oglądać w innych rolach. To tak samo jak nasz Cezary Pazura,oczywiście ajbardziej kojarzy am sie z kabaretem,13 posterunkiem czy karierą nikosia dyzmy,ale w zagranicznym kinie i rolach dramatyczych jest fenomenalny, a uważam osobiście, że DOBRY AKTOR TO TAKI,KTÓRY POTRAFI ZAGRAĆ DOBRZE KAŻDĄ ROLĘ. ot,tyle.

Shrodis

Louis de Funes grał różnorakie role:

Np.
w filmie "Hiszpańskie wakacje" (Taxi, ruletka i cortina) gra role komediową, ale całkiem inną od swojego wizerunku - gra szeroko uśmiechniętego, naiwnego mężczyznę z wąsikiem. (ukazał się w 29 numerze kolekcji Louis de Funes).

w komedii obyczajowej "PAN LEGUIGNON, LATARNIK" gra spokojnego i wyciszonego mieszkańca kamienicy. (ukazał się w 26 numerze kolekcji Louis de Funes).

w filmie "ACH TE PIĘKNE KOBIETKI" gra wścibskiego policjanta, ma charakterystyczny wąsik, i garnitur, swoim zachowaniem przypomina Chaplina. (ukazał się w 24 numerze kolekcji Louis de Funes).

Jak się pogrzebie w jego starych filmach to na pewno znajdzie się jeszcze nie jeden przykład.










javy87

Przyznaję,może i zagrał w mnóstwie głupkowatych komedii ale to geniusz:Oskarem wciska w fotel.

papszmir78

Ja obejrzałem z nim dokładnie 37 filmów i wszystkie są prześwietne, zarówno tam gdzie jest na pierwszym planie i tam, gdzie zagrał na drugim planie.

Chętnie bym obejrzał znacznie więcej. Podobno zagrał 136 filmach. Wielu z nich brakuje na filmwebie. Ale coś się ruszyło.
Ta kolekcja DVD Louis de Funesa (o której wspomniał lukasz78902) to świetny pomysł.

Dzięki niej można obejrzeć:
ACH TE PIĘKNE KOBIETKI
PIĘKNA AMERYKANKA
PAN LEGUIGNON, LATARNIK
KARAMBOLE
HISZPAŃSKIE WAKACJE (Taxi, ruletka i cortina)
CZARNY RYNEK W PARYŻU
DZIWNE ŻYCZENIE PANA BARDA
PASEK OJCA
GENTLEMAN Z EPSOM
PANNA NIEWINIĄTKO
Kiedyś obejrzenie większości tych filmów w Polsce było nie osiągalne.

Ma wyjść jeszcze:
BOSS W SPÓDNICY
JEGO RYBKI
NOUS IRONS A DEAUVILLE
DES PISSENLITS PAR LA RACINE
PRZY DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH
MÓJ PRZYJACIEL SAINFOIN
BIBI FRICOTIN
INDYK
ONA JEST MOJA

bourvil

oj więcej.... Zagrał conajmniej147-148 filmach - nie licząc filmów dokumentalnych. Na filmwebie brakuje co najmniej 25 filmów. Ale skrupulatnie je zgłaszam i może niebawem będą wszystkie.

Skrupulatnie kolekcjonuje filmy de Funesa. Z niecierpliwością czekam na następne.

Ale brakuje mi na DVD szczególnie filmów: JO, WIELKI PAN, SZCZĘŚCIARZE, ZBRODNIA NIE POPŁACA, OWCA Z PIĘCIOMA NOGAMI... Mam nadzieje, że kolekcja de Funesa będzie kontynuowana... i te filmy się ukażą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones