Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 231 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

Ponieważ tu utrudniają wstawianie linków, to wpiszcie "Szalone przygody Louisa de Funesa+TVP VOD". To 2-odcinkowy dokument zawierający amatorskie filmy z jego życia prywatnego, zdjęcia rodzinne, wywiady z nim już jako z gwiazdą, sceny z kręcenia jego znanych filmów, itd. - ja tego od dzieciństwa, od l.70. nigdy nie widziałem, nikt w polskiej telewizji dotąd nie zadbał o to, by pokazać jakikolwiek dokument o nim (ten jest dość świeży, z r.2020) mimo że ten aktor był zawsze bardzo popularny w Polsce.
Gdy ujrzałem go, jak udziela wywiadu, miałem wrażenie, że mnie coś swędzi, że zaraz gwałtownie wierzgnę jak nakłuty przez komara, gdy de Funes zrobi ten swój grymas, rzuci się gwałtownie w bok, a tu... nic... facet jakby inny, zrównoważony, inteligentny... a mnie swędzi, bo czuję napięcie... gdzie? w powietrzu... a raczej tak naprawdę w moim mózgu, bo zostałem przez te ok.45 lat oglądania go od dziecka zaprogramowany do nieustannej czujności na Louisa, bo przecież humor to intensywna praca wiedzy i wyobraźni, gdyż śmiech to konkret na tle różnych kontekstów i ten ma poczucie humoru, kto jest inteligentny, kto odnosi daną sytuację do różnych porządków, sfer, kontekstów.
Niezwykła jest historia małżeństwa jego matki i ojca, ten ostatni gdy Louis miał 12 lat upozorował samobójstwo i znikł... a jego matka potem nie była bierna, dooglądajcie lub doczytajcie, w jaki sposób. Od niej to głównie uczył się komizmu, a nie skończył żadnej szkoły aktorskiej, choc oczywiście uczył się aktorstwa, ale praktycznie, na scenach lub jako aktor w filmach wypowiadający 1 zdanie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones