Louis de Funès

Louis Germain David de Funès de Galarza

8,4
28 223 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Louis de Funès

Witam
Znam niemal cała filmografię od filmu "Napad na bank" (nie widziałem tylko "Panowie dbajcie o żony", "Jo" i "Wielki Pan"). Zaczynam sobie przypominać filmy mistrza i pomyślałem by zapoznać się z jego wcześniejszymi komediami.
Jakie filmy z bardzo wczesnej filmografii polecicie gdzie gra jakąś istotną rolę???

maragast

Z Lat 50 Najciekawszy wydaje się być ''Czarny rynek w Paryżu'' (1956) (Bourvil, Jean Gabin- główne role). Jeśli dobrze pamiętam gra on rolę drugoplanową i pojawia się na kilka minut. Jako główną postać gra w ''Taxi, ruletka i corrida'' (1958), i "Ach te piękne kobietki" (1954). Wydaje mi się, że ten z '54 jest najnudniejszy z tych powyższych filmów. Krótko: te starsze filmy są na ogół nudne, a de Funes pojawia się na ekranie nie dłużej niż na 5-10 minut. W jednym gra przez 2 sekundy.

Ale najpierw proponuję dokończyć oglądanie filmów z lat 60: najciekawszy Koko, a potem wg mnie 2. Szczęściarze ( są tam trzy opowiadania, gra w ostatnim), 3. Karambole, 4. Gentelmen z Epsom,

maragast

'Panowie dbajcie o żony' - obowiązkowo!!

przemi01

Obejrzałem dzisiaj "Koko" (całkiem fajny), w kolejce czeka "Panowie dbajcie o żony" i "Karambole".

Z kolekcji filmów wydanych w Polsce nie widziałem tych pozycji:

24. Ach! Te piękne kobietki
25. Piękna Amerykanka
26. Pan Leguignon, latarnik
28. Karambole
29. Hiszpańskie wakacje
30. Czarny rynek w Paryżu
31. Dziwne życzenie Pana Barda
32. Pasek Ojca
34. Gentleman z Epsom
35. Panna Niewiniątko
37. Ona jest moja
39. Bibi Fricotin
40. Wielki Pan
41. Gracze
42. Frou-Frou
43. Boss w spódnicy
44. Wybierzmy się do Deauville

Czy ktoś kto widział poszczególne filmy, mógłby napisać, które warto oglądać, które odpuścić, oraz w których De Funes gra główne role, a w których prawie go nie ma (bo takie z pewnością sobie odpuszczę).

maragast

Cześć. Polecam Hiszpańskie wakacje - super komedia i Louis gra pierwszoplanową rolę oraz Karambole - też jest jedną z głównych postaci. A tak na marginesie - zapraszam na stronę poświęcona Louisowi.

http://funes.ovh.org/infusions/weblog/blog.php

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones