Fernandel

Fernand Joseph Désiré Contandin

8,4
505 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Fernandel

Znacie może tytuł filmu, w którym Fernandel grał włóczęgę, który wygrał mnóstwo pieniędzy na loterii? Tyle o nim wiem i nie mogę go nigdzie znaleźć... Z góry dzięki za pomoc

caryca_karolina

Pewnie tego nie przeczytasz, bo Twoj wpis ma ponad rok. Nie wiem o jaki film chodzi, ale byc moze o "Cresus" (Krezus, bogacz)). Stary film, z poczatku lat 60-tych. Prowansalski pasterz znajduje ogromne ilosci pieniedzy. Porzucone na polu w czyms na ksztalt bomby. I dopiero sie zacznie. Swietna komedia, ale takze niezla satyra na to co z ludzi czynia pieniadze. A jakie pyszne dialogi w cudownym akcencie prowansalskim, ktorego podobno Fernandel, urodzony Paryzanin, wyuczyl sie doskonale, nie do odroznienia dla postronnych. Wlasnie ten film sobie "sciagnalem". W wolnych chwilach przetlumacze i "wrzuce" napisy gdzies, choc niestety ogladanie takiego filmu, w ktorym dialogi odgrywaja duza role, bez znajomosci jezyka i pewnych realiow francuskich, zwlaszcza prowansalskich, duzo traci.

o_andrzej

Gdzie można dostać ten film i ewentualnie napisy do niego?
Też tłumaczę napisy do francuskich filmów mniej znanych z, Funes, Gabin, Fernandel, Bourvil, Delon, Marais.
Możemy się powymieniać (:

lukasz78902

Wszystkie filmy "sciagam" legalnie z http://www.filecrop.com/ Wpisuje nazwe filmu i wynajduje z listy potencjalnie najlepszych kandydatow. Na ogol film jest pociety na wiele kawalkow nie przekraczajacych 100 Mb spakowanych, przewaznie w rar. Czasem sciaganie jest dosc zmudne, bo przy kolejnych kawalkach trzeba karnie odczekac jakis czas. Po odpakowaniu wszystko jest OK. Z napisami jest gorzej. Do filmow francuskich ich nie potrzebuje wiec nie szukam. Niekiedy nawet sam tlumacze pro publico bono. Ale do filmow anglojezycznych czy innych szukam napisow na portach polskich. Jest tego w brod. "Cresus" jest, jak dla mnie, znakomitym filmem. Bardzo francuskim, prowansalskim, ale i ponadnarodowym i ponadczasowym. Niektore fragmenty, np. rozmowa Fernandela z bankierem, to mistrzostwo swiata, najwyzszy komediowy kunszt. Kto zna francuski moze poopodziwiac: http://www.dailymotion.com/video/x8ffih_fernandel-cresus-le-banquier_fun Fernandel szuka miejsca gdzie moglby ulokowac (doslownie) swoja niedawno znaleziona fortune. I trafia na bankiera, ktory ma klopoty z poprawnym wyslawianiem sie. Czysty kunszt. Nawet przystawialem sie do przetlumaczenia tego filmu, ale brak czasu.

o_andrzej

A masz do tego filmu napisy w jakimś języku, czy sam je tworzysz od podstaw?.

Kurde chętnie bym sobie obejrzał jakieś filmy Fernandelem.
Tyle, że muszą być po polsku przynajmniej napisy, jak są napisy w jakimś innym języku to chętnie przetłumaczę. (:
Najbardziej by mi zależało na "Lunatyk" mam ten film cały w oryginale nie mam żadnych napisów.

Mi się na razie udało obejrzeć Don Camillo (wszystkie 5 części), Pani niewiniątko, Pięcioraczki, W 80 dni dookoła świata (mały epizodzik), Awantura o dziecko (Piekarz z V..), Diabelskie sztuczki,
Wszystko przede mną. Na razie walczę z filmografią Gabina i Funesa.
Pozdro.

lukasz78902

Francuski znam dobrze, wiec napisow nie potrzebuje. Przetlumaczylem (dla sportu) niedawno napisy do jedego filmu francuskiego. Skorzystalem wtedy z napisow angielskich, ktore bez trudu znalazlem w sieci. Wpisalem nazwe filmu, "subtitle" i dostalem napisy. W tym przypadku na www.opensubtitles.org/en Nie byly mi potrzebne do samego tlumaczenia, tym bardziej, ze zawieraly bledy, ale do ich pozycjonowania, wlasciwego zgrania z akcja. Do "Cresusa" niestety nie znalazlem zadnych. Obawiam sie, ze "Lunatyka" tez nie znajdziesz jak i do wielu innych starych filmow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones