PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36380}

Nie tykać łupu

Touchez pas au grisbi
7,5 737
ocen
7,5 10 1 737
Nie tykać łupu
powrót do forum filmu Nie tykać łupu

ależ francuski noir. Ile tu się dzieje i jak jest zagrane. Gabin, Ventura, Moreau(trochę mniej) i gangsterskie porachunki. Palce lizać!

Groucho

Ja bym nie przesadzał z zachwytami, jednak nowsze filmy sensacyjne, jak choćby "Gorączka", robią większe wrażenie. Troszkę zbyt skromny ten film, postacie zbyt powierzchownie przedstawione. Fabuła też nie jest najwyższych lotów. Mimo to dość dobry.

ocenił(a) film na 9
Morgan_Mortimer_Graff

Oczywiście, że Gorączka robi duże wrażenie. Ale ten film powstał 40 lat wcześniej i mówił innym językiem, operował innymi środkami. Na tamte czasy to wielkie kino. Dlatego też nie lubię zestawiać tak odległy produkcji. Myślę, że dekada jest tą granicą.

Troublesome

Obejrzyj "Zagranicznego korespondenta", który powstał ponad 10 lat wcześniej, a może zmienisz zdanie na temat innego języka i środków. Dzieło Hitchcocka niespecjalnie ustępuje nawet filmom z serii o Bournie.

ocenił(a) film na 8
Groucho

Groucho mam do Ciebie prośbę mógłbyś przesłać mi napisy do tego filmu? Z góry dzięki. Pozdrawiam. Podaję adres gonzo13@poczta.onet.eu

gonzo13

Posiadasz napisy do tego filmu ? Jeśli tak to proszę o wysłanie na
symbiosis@tlen.pl Z góry dzieki.

ocenił(a) film na 8
symbiosis

http://www.filmweb.pl/film/Nie+tyka%C4%87+%C5%82upu-1954-36380/discussion/Napisy ,1931617

ocenił(a) film na 5
Groucho

Nie do końca pojmuję zachwyty nad tym filmem. Ile tu się dzieje? Naprawdę? Przykład w scenie gdy zmieniali mieszkanie. Gabin podaje pościel, piżamę, szczoteczkę do zębów, przez dwie minuty myje zęby, po czym mowi wspólnikowi, że pastę ma na umywalce. Naprawdę, dzieje się! Takich pustych scen, które we współczesnym filmie zostałyby wycięte jest licząc delikatnie kilka. Film można byłoby skrócić o 15-20 minut bez wpływu na opowiadaną historię.
Owszem, Jean Gabin gra swoją postać wiarygodnie. Jednak z dzisiejszej perspektywy to za mało, aby ocenić całość jako film wybitny. Prawdę mówiąc, fabuła jest dosyć naiwna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones