PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=246734}

Kapitan Fracasse

Le Capitaine Fracasse
7,7 332
oceny
7,7 10 1 332
Kapitan Fracasse
powrót do forum filmu Kapitan Fracasse

Moje kontrybucje!

ocenił(a) film na 8


Będę nieskromny i pochwalę się. Nie dość, że do listy aktorów na FW dodałem Jeana Maraisa, który gra tutaj niebagatelną główną rolę, to jeszcze napisałem o filmie na blogu. Jak zwykle dołączyłem screeny, więc można zarówno poczytać, jak i pooglądać. A film z pewnością warty jest seansu...

http://vallaor-venuscarnage.blogspot.com/2010/04/kapitan-fracasse-1961.html

ocenił(a) film na 10
Vuzz

A jak tam Louis de Funes?
Podobno gra w tym filmie Jest widoczny na ekranie?

Mam ten film, ale w wersji oryginalnej, nie orientujesz się gdzie mogę dostać do niego napisy w jakimkolwiek języku. Chętnie je przetłumaczę na polski. Bo lektor albo napisy polskie to szczyt marzeń. Mógłby wyjść na DVD.

ocenił(a) film na 7
bourvil

Warto, by jakaś wytwórnia/dystrybutor udostępnili filmy z Marais - to mogłoby zauroczyć nastolatków. W końcu nie tylko moje pokolenie zaczytywało się w Karolu May'u, oglądało westerny i właśnie filmy "płaszcza i szpady". Nie wierzę, żeby badania marketingowe uznały te filmy za nieopłacalne - pewnie ich w ogóle na ten temat nie robiono.

jak45

Witam! Może zdobyłeś film "Kapitan Fracasse" z polskim lektorem? Mam kilka filmów z Jean Marais, ale tego akurat nie! Może moglibyśmy się jakimiś filmami wymienić? Pozdrawiam.

jak45

Jakoś nie wierzę, żeby nastolatki się masowo roznamiętniały takimi filmami. Chociaż jeśli dzięki temu mieliby tłumaczyć i rozpowszechniać fajne filmy, to proszę bardzo, inni mogą wierzyć ślepo i chętnie skorzystam. Tyle że raczej dużo pieniędzy z tak starych filmów nie będzie. Niedługo będzie 60, za 10 lat wygasną prawa, a ludzie wolą inwestować w coś, co im da pewny zysk.

bourvil

Witam! Może zdobyłeś film "Kapitan Fracasse" z polskim lektorem? Mam kilka filmów z Jean Marais, ale tego akurat nie! Może moglibysmy sie jakimiś filmami wymienić? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
IrenaSz

Ja po prostu widziałem ten film, kiedy był jeszcze "świeżutki" - to jedna z przewag podeszłego wieku. Wtedy filmy z Marais'em (i z De Funes'em) były równie często pokazywane, jak amerykańskie westerny - stanowiły co najmniej 30% repertuaru z "zachodu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones