PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30782}
7,2 18 325
ocen
7,2 10 1 18325
6,6 7
ocen krytyków
Hibernatus
powrót do forum filmu Hibernatus

Wiem, że nie wpływa to w żaden sposób na odbiór filmu, ale oglądając go ostatnio po raz kolejny, zauważyłem ciekawą nieścisłość. Krótkie zestawienie faktów:

1. Zamrożony to Paul Fournier, dziadek żony Huberta de Tartas.

2. Katastrofa, w wyniku której Fournier utkwił na 65 lat w bryle lodu, wydarzyła się w 1905 roku.

3. W chwili katastrofy Fournier miał 25 lat, urodził się więc w 1880 roku (ewentualnie o rok wcześniej lub później od tej daty).

4. Kiedy de Tartas i jego żona Edmee znajdują na cmentarzu grób babci Edmee (czyli żony zamrożonego Paula Fourniera), przez chwilę dość wyraźnie widać napisy na jej nagrobku, z których wynika, że pochowana tam kobieta to Isabelle Fournier, żyjąca, UWAGA, w latach 1836-1908.

Wynikałoby stąd, że tytułowy Hibernatus miał żonę o jakieś 44 lata starszą od siebie. Gdyby nawet założyć, że ożenił się z nią jako 18-latek i zaraz po ślubie zaszła w ciążę, to i tak urodziłaby pierwsze dziecko po sześćdziesiątce - ktoś tu czegoś nie przemyślał przy realizacji tej skądinąd całkiem przyjemnej komedii.

pilarp

Świetnie Cię rozumiem choć kompletnie niewiem o co Ci chodzi

pilarp

Chyba...

pilarp

Że poślubił zamożną wdowę z dzieckiem, a biologicznym ojcem nigdy nie był.

pilarp

Albo zaszła sroga jak na obecne czasy patologia i małżeństwo nastoletnie z musu. Co w sumie byłoby upiorne, bo musiałby być koło dziesiątki by... Brr... [Ps. Przepraszam za rozstrzeloną formę, ale przez mój zwyczaj robienia akapitów wysłało się przed skończeniem wypowiedzi]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones