PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131824}

Dziwne pragnienia pana Bard

L'Étrange désir de Monsieur Bard
6,2 168
ocen
6,2 10 1 168
Dziwne pragnienia pana Bard
powrót do forum filmu Dziwne pragnienia pana Bard

Ten film jest dla mnie typowym dramatem, niewiele jest tu momentów komediowych. Ukazuje dramat człowieka samotnego, który kończąc życie chciałby zaznać prawdziwego szczęścia. A któżby nie chciał?:) Dla jednych posiadanie dzieci jest czystym utrapieniem, dla innych spełnieniem marzeń i siebie jako rodziców. Inni twierdzą, że wydawanie na świat dziecka jest egoizmem, bo skazuje się go na śmierć. Tyle poglądów, ile ludzi. Ja uważam, że dzieci to przepiękny dar- wszyscy kiedyś nimi byliśmy:) Spotkały się dwie samotności, które się wzajemnie wspierały i widać było, że mogłoby być jeszcze lepiej. W ciekawy sposób pokazano, co robi z ludzi żądza pieniądza- czym stają się. Człowiek, który pragnie tylko szczęścia musi udowadniać, że nie jest wariatem. Szkoda, że choć nie zobaczył synka.

ocenił(a) film na 5
kinga709

Z tym wspieraniem się to różnie bywa. Zazwyczaj między ludźmi stają własnie pieniądze i ostatecznie to one niszczą związki, małżeństwa, rodziny. A w dzisiejszych czasach materializm to istna epidemia.

ocenił(a) film na 7
2222

Całe szczęście ja nie mam tego problemu :) Jestem biedna jeśli chodzi o kwestię posiadania pieniędzy, ale bogata w uczucia :) Dla mnie liczy się człowiek, nie jego dobra materialne :) Ale fakt jestem już wymierającym gatunkiem :p

ocenił(a) film na 5
kinga709

Kwestie materialne już dwa razy przeżyłem i po moich doświadczeniach (i doświadczeniach moich znajomych) muszę stwierdzić, że kobiety potrafią być bezwzględne. Odnoszę wrażenie że o wiele okrutniejsze od facetów.
Aczkolwiek gdzieś tam mi się jeszcze tli nadzieja że skoro ja nie jestem materialistą to być może są i takie kobiety- niestety jeszcze nie spotkałem. Więc rzeczywiście musi to być gatunek albo na wymarciu albo już mitologiczny.

ocenił(a) film na 7
2222

Życzę Ci tego, żeby na Twojej drodze stanęła ta bezinteresowna dinozaurzyca pełna uczuć i żebyś był z nią szczęśliwy :D Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
kinga709

Dziękuję.
Myślałem że jest źle, ale jest dobrze, o wiele lepiej niż myślałem. Bo coś sobie własnie uzmysłowiłem.
Fajnie jest mieć kogoś, ale o wiele ważniejsze żeby czuć się szczęśliwym z sobą samym. Niestety nie zawsze to jest możliwe i co dla mnie na tą chwilę jest najważniejsze- również i to należy zaakceptować :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
2222

Trudno jest być szczęśliwym z sobą samym, myślałam, że to niemożliwe, ale z czasem powolutku okazało się to takie naturalne :) Nie zawsze jest różowo, ale człowiek nie sznurek - wszystko wytrzyma :D :p

ocenił(a) film na 5
kinga709

Wiem że trudno, ale okazuje się że nie ma sensu na siłę takiego stanu utrzymywać. Etapy zobojętnienia a nawet depresji są jak najbardziej potrzebne bo pozwalają się zdystansować od ograniczeń jakimi są zbyt silne przywiązania (wg Łazariewa, ale nie tylko wg niego). Wydarzenia mają strukturę falową. Musi być gorzej żeby mogło być lepiej o ile wyciągniemy z tego prawidłowe wnioski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones