PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30793}

Żandarm i policjantki

Le Gendarme et les gendarmettes
7,1 28 457
ocen
7,1 10 1 28457
5,7 3
oceny krytyków
Żandarm i policjantki
powrót do forum filmu Żandarm i policjantki

i policjantki?

użytkownik usunięty

jak policjantki, to i "policjant".

za moich czasów tytuł był "żandarm i żandarmetki" - i chyba to całkowicie zrozumiały tytuł? co za tłumacz (dystrybutor?) wymyślił te policjantki...

ocenił(a) film na 9

Cały problem polega na tym, że w Polsce nie ma żandarmów, nie ma więc też żeńskiej formy słowa "żandarm" (czy może się mylę? - "żandarmetki"). Rzeczywiście tytuł "Żandarm i policjantki" jest dosyć niefortunny, najlepiej popatrzeć na oryginalny tytuł i od razu wiadomo o co chodzi.

karlolek91

Żandarmeria w Polsce jest, ale na pewno nie jest tak znana i popularna jak we Francji. Niestety, w języku polskim mamy czasem trudności w tworzeniu nazw żeńskich: żandarmetki (według mnie) nie brzmią dobrze, a policjantki w tytule tego filmu to rzeczywiście pomyłka.

ocenił(a) film na 5
Katja1

Żandarmetki rzeczywiście brzmią głupio i wcale bym się nie zdziwił jakby komuś zależało by tak właśnie miały brzmieć.
Jak na moje ucho zdecydowanie lepiej brzmią żandarmerki lecz widocznie eksperci językowi wolą żandarmetki a FW policjantki.

ocenił(a) film na 6

Jako inny tytuł tego filmu, jest ta wersja, o której mówisz.

MI najbardziej odpowiada tytuł "Żandarm i dziewczęta"

ocenił(a) film na 8
matimat17

mnie też ;}

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones