PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30790}

Żandarm i kosmici

Le Gendarme et les extra-terrestres
7,0 37 481
ocen
7,0 10 1 37481
6,3 3
oceny krytyków
Żandarm i kosmici
powrót do forum filmu Żandarm i kosmici

Wie ktoś dlaczego Claude Gensac nie zagrała żony Cruchota w tej części ? Jej zastępczynią w tej części była Maria Mauban.

victory15

Gensac była niezastąpiona jako żona Ludwika;) Mauban w ogóle mi mnie nie pasowała do tej roli.

victory15

już wiem. w tym samym czasie, co kręcony był 'Żandarma i kosmici', Gensac grała w teatrze i dlatego nie mogła wystąpić w tej części.

ocenił(a) film na 10
lolcia4

Dzięki za te informacje, sama się nad tym wielokrotnie zastanawiałam. Szkoda, wielka szkoda, że tutaj nie mogła zagrać...

lolcia4

Ponoć ze względu na zmianę aktorki ograniczono udział tej postaci w filmie.

ametyst0

Tam w ogóle wielu aktorów brakuje, np gościa który grał Fougasse'a

Szarobure

Ale dodano pewną jakość - Maurice'a Rischa jako jeszcze jednego sierżanta; to wielki talent komediowy, uważam, że chyba niedoceniony - grał jeszcze z de Funesem w "Skrzydełko czy nóżka". Jest jeszcze fenomenalny, przypominający mi trochę Wojciecha Pokorę jako von Nogaya, okularnik Jacques François -pułkownik. A C. Gensac faktycznie była nie do zastąpienia, ona chyba się urodziła po to, by być "żoną" de Funesa - tamten pocałunek pod prądem z "Żandarm się żeni" zaistniał chyba też w sferze sztuki, bo np.gdy w "Żandarmie na emeryturze" przy rozbrajaniu bomby niespodziewanie dla siebie de Funes widzi żonę - to w tej dziwnej sferze między nim, doznającym ataku wściekłości i wstydu a szeroko otwartymi oczyma Gensac, w ktorych maluje się dogłębna, zaprawiona sarkazmem ale i miłością znajomość tego nerwusa...dzieje sie coś magnetycznego, co nigdy nie było zagrane przez żadną inną "żonę".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones